Menu

Bioplyn

Bioplyn zo slamy

V úzkej spolupráci s naším partnerom Kinetic Biofuel sme vyvinuli proces briketovacieho stroja, ktorý vám umožňuje používať briketovanú slamu v bioplynových staniciach.

V spoločnosti CF Nielsen sú našou odbornosťou technológie odpadového paliva. Briketovací lis na biopalivá je patentovaná technológia 2. generácie, využívajúca ako surovinu slamu. Vďaka nášmu jedinečnému procesu sa vytvorí malá explózia pary a otvorí sa bunková štruktúra každej jednotlivej slamky. To umožňuje prístup k užitočným baktériám, čo uľahčuje rozptýlenie brikiet zo slamy v biopalivových reaktoroch. Briketovaná slamka má vysokú absorpciu – 7-10 krát vyššiu ako bežné slamky. V dôsledku toho generuje vysoké výnosy v zariadeniach na výrobu biopalív.

Od odpadu po bioplyn
V bioetanolových zariadeniach tento koncept funguje ako proces predbežnej úpravy. Vďaka tomu je manipulácia a zavádzanie bioplynu do etanolových závodov pomerne jednoduché, pričom sa stále znižujú investície a náklady v iných častiach etanolového závodu.

Technológia odpadu na palivo má viacero výhod.

Od odpadu po bioplyn

V bioetanolových zariadeniach tento koncept funguje ako proces predbežnej úpravy. Vďaka tomu je manipulácia a zavádzanie bioplynu do etanolových závodov pomerne jednoduché, pričom sa stále znižujú investície a náklady v iných častiach etanolového závodu.

Technológia odpadu na palivo má viacero výhod.

Tri hlavné výhody sú

1. Patentovaná technológia 2. generácie zvyšujúca výnos
2. Vysoká miera absorpcie
3. Vysoká výťažnosť bioplynu a metánu – 250 Nm3 metánu na tonu slamy

Patentovaná technológia

Používanie briketovacích lisov na slamu je skutočne technológiou 2. generácie. Slama sa v poľnohospodárstve často považuje za odpad, zatiaľ čo mnohé iné suroviny na báze biomasy – ako je kukuričná siláž – používané v bioplynovej stanici sú v podstate potraviny, ktoré sa využívajú na výrobu energie. Používanie spotrebných potravín na výrobu paliva je pod značným tlakom, aby sa v budúcnosti znížilo, a to tak z hľadiska environmentálnej prognózy, ako aj z hľadiska distribúcie potravín.

Môžeme dodať kompletné briketovacie lisy so slamou, drvením a frézovacím zariadením, vrátane odstraňovania piesku a kameňa, a vysokokapacitné mechanické lisy pri znížených investičných nákladoch vďaka zníženej zložitosti etanolového procesu. Kapacita linky začína na 500 kg za hodinu, ale môže byť až 20 ton za hodinu.

Vysoká miera absorpcie

Mechanická predúprava a vysoký tlak lisu briketovacieho stroja vytvára malé parné explózie. To mení štruktúru slamy, čo jej umožňuje absorbovať 7-10 krát viac ako bežná slama. V tomto procese sa bunková štruktúra otvorí malým výbuchom pary. To poskytuje voľný priechod pre baktérie a uľahčuje rozptýlenie slamených brikiet v biopalivových reaktoroch. Výsledkom je, že brikety sa v bioplynovom reaktore rýchlo absorbujú.

Najväčšie briketovacie lisy BP6510 a BP7510 majú kapacitu 1,5 a 2,75 tony briketovanej slamy za hodinu. Briketovacie strojové lisy sú piestové a zotrvačníkové lisy, ktoré pracujú s 270 otáčkami za minútu, vytvárajú tlak nad 2000 kg/m2 a tým spôsobujú malé explózie pary, ktoré menia štruktúru slamy.

Vysoká výťažnosť bioplynu a metánu

Vzhľadom na relatívne vysokú hustotu brikiet je možné do hnoja v reaktore pridať značné množstvo – približne 10 %. Napríklad bioplynová stanica, ktorá využíva 100 000 ton močovky a produkuje 2,5 milióna m3, dokáže vyprodukovať približne 6,5 milióna m3 bioplynu. Je to výsledok technológie a kŕmenia 10 000 ton slamy ročne.

Voľne ložené slamy majú objemovú hmotnosť 50-80 kg/m3, zatiaľ čo slamené brikety majú objemovú hmotnosť 400-450 kg/m3. To uľahčuje prepravu v dopravných systémoch a zavádzanie do bioplynového reaktora, buď cez závitovkový dopravník v hornej časti reaktora alebo zmiešaním brikiet s kalom a čerpaním suroviny do bioplynového reaktora.

Kontaktujte nás a dozviete sa viac o našich briketovacích riešeniach pre bioplynové stanice.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Zavrieť
Zavrieť