Pri rozhodovaní o výrobe spotrebných brikiet alebo drevenej guľatiny z prebytočného výrobného materiálu je prirodzené zamyslieť sa nad kapacitou vášho budúceho briketovacieho systému. C.F. Nielsen poskytuje služby mnohým odvetviam s rôznymi potrebami, pokiaľ ide o kapacitu. Preto využijeme naše skúsenosti a znalosti, aby sme vám pomohli vybrať najvhodnejšie riešenie pre vašu výrobu.
Ak uvažujete o briketovaní odpadového materiálu, najprv si musíte určiť, akú kapacitu stroja potrebujete. Dodávame lisy rôznych kapacít, vyvinuté na udržanie určitého množstva. Pri produkcii 1000 a 4000 ton odpadovej suroviny za rok vám odporúčame zvoliť briketovaciu linku, ktorá vyprodukuje 700-1000 kg za hodinu. Táto linka je nízkonákladová linka s relatívne vysokokapacitným strojom na drevené brikety a rýchlo sa vám vráti. Lis tejto linky vyrába spotrebnú guľatinu s vysokou hustotou v najpredávanejších a najpoužívanejších spotrebiteľských veľkostiach brikiet.
1. Nízka cena linky a vysoká kapacita lisu v kombinácii s nízkou cenou suroviny je ideálna briketovacia linka pre výroby s odpadovou surovinou v rozsahu od 1000 do 4000 metrických ton ročne. Riešenie prinesie rýchlu návratnosť, najmä na trhoch, kde sú náklady na prácu a energiu nízke.
2. Lis vyrába spotrebnú guľatinu s vysokou hustotou s priemerom Ø75-80 mm, čo je briketa, ktorú možno predávať na všetkých trhoch.
3. C.F. Nielsen a zákazník môžu pristupovať k tlačiarni na diaľku a zabezpečiť si tak nízke prestoje.
V C.F. Nielsen ponúkame náš BP5000 na výrobu medzi 700-100 kg/hod.
1. BP5000 je silný a kompaktný lis v kombinácii s našou malou pílou BS250 alebo Breakerom BB350. Môžu byť dodané ako jednotka s malým vyrovnávacím zásobníkom, dávkovacou skrutkou a dotykovým panelom. Linku doplní polopriemyselný baliaci systém.
2. Linka bude vyrábať brikety s hustotou 1,0 až 1,15 a dĺžkou 200 až 300 mm s priemerom 75-80 mm. Najpoužívanejšie spotrebiteľské balenia sú zmršťovacie balené v predajných veľkostiach od 5 do 10 kg.
3. Lis je vybavený riadiacim systémom Siemens PLC s užívateľsky príjemnou dotykovou obrazovkou. Systém má funkciu log, ktorá umožňuje optimalizovať výrobu. Ovládací panel je prístupný na diaľku.
Pri určovaní kapacity briketovacieho lisu existuje veľa faktorov. Vo všeobecnosti uvádzame kapacitu našich briketovacích lisov podľa toho, koľko kilogramov brikiet dokážu vyrobiť za hodinu. Pri vstupe do výroby brikiet je však potrebné vziať do úvahy niekoľko ďalších faktorov. V C.F. Nielsen ponúkame technické poradenstvo a prispôsobujeme naše briketovacie lisy vašim špecifickým potrebám.
Mnoho spotrebiteľov používa polená a brikety pre kachle na drevo, čo si vyžaduje vyššie nároky na brikety s vyššou hustotou. Kvalita suroviny pre spotrebiteľské brikety musí byť tiež často na vyššej úrovni, čo môže vyžadovať predúpravu alebo čistenie.
Vysoká hustota spotrebiteľských kmeňov môže mierne znížiť kapacitu briketovacieho lisu. Okrem toho vaše suroviny ovplyvňujú kapacitu lisu a aké nastavenie linky potrebujete na prípravu suroviny na briketovanie. V rámci predmetu suroviny je v tomto prípade potrebné zvážiť niekoľko premenných.
1. Aký druh dreva sa používa pri vašej výrobe?
2. Aké veľké sú častice zvyškov vášho dreva?
3. Vyrábate brikety z dreva, zvyškov alebo pilín?
Tvrdé drevo, mäkké drevo a drevo, ktoré si vyžaduje počiatočné čistenie pred briketovaním, si vyžiada rôzne nastavenia linky. Vo všeobecnosti bude mať tvrdé drevo vyššiu kapacitu ako mäkké drevo. Je to hlavne kvôli námahe, ktorú stroj vynaloží na to, aby zbalil drevené častice dostatočne tvrdo na to, aby vytvoril briketu. Veľkosť častíc tiež ovplyvňuje predbežnú úpravu a kapacitu. Je však možné vyrobiť brikety z pilín aj väčších zvyškov.
Po zvážení príslušnej veľkosti briketovacieho stroja, surovín a konečného použitia brikiet nám pomôže zodpovedať vaše zostávajúce otázky.
Kontaktujte prosím C.F. Nielsen pre ďalšie informácie.